Tango yaparken ne giyilir?

Tango yaparken ne giyilir?

Tango dansına yeni başlayacakların en sık sorduğu ve merak ettiği konular arasında gelen Tango yaparken ne giyilir? sorusuna bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Ne giyilir derseniz, sizlere tavsiyemiz spor bir tişört ve eşofman altı giymeniz yönünde olacaktır. Kadınlar eğer kendilerini rahat hissediyorlarsa elbette etek giyebilirler, etek dönüşlerde ve figürlerde daha estetik görünecektir.

Tango yapmak için, öncelikle rahat bir kıyafet tercih edilmelidir. Dans derslerinde veya dans gecelerinde, kıyafet olarak farklı tercihler olabilir.

Bize ne giyilmesi gerektiğini sorduklarında, kadınlar için, günlük rahat kıyafetler giyilebileceğini söylüyoruz. Erkekler için de tek dikkat ettiğimiz, ayakkabı tercihlerinde bot, çizme vb. ayakkabıların tercih edilmemesidir.

Kadınlar, eğer esnek hareket çalışacakları derslere giriyorlarsa, tayt üzerine bluz tercih edebilirler. Ya da bir dans gecesinde ise, etek tercih edilebilir. Kişinin rahatlığı ve konforu ön plandadır.

Dans derslerinde ve gecelerinde, dans ayakkabısı çok önemlidir. Üstü yumuşak, altları süet ayakkabılar tercih edilir ki, kişi çok rahat ayak hareketlerini gösterebilsin. Kadınlar için, hafif ince topuk ya da kalın topuk, önü esnek ayakkabı tercih edilebilir.

Kadınlar için ilk derslerde üstü kapalı ayakkabı giyilmesini tavsiye ederiz. İlerleyen zamanlarda, kişinin ayağını geriye uzatma rahatlığı geliştikçe, üstü açık ayakkabı tercih edilebilir.

Ayrıca dans gecelerine biraz özenli gelmek iyi olacak. Şık kıyafetler ile dansınızı daha güzel gösterebilirsiniz. Derslere giderken yanınızda mutlaka su ve deoderant bulundurun.

Yorum Ekle