Arjantin Tango Kursu

Arjantin Tango Kursu

 Tango yirminci yüzyılda Güney Amerika kökenli bir balo salonu dansı olarak ortaya çıkmıştır. Buenos Aires’ de doğmuş Uruguay kökenli bir dans olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda müzik türüne de verilen isimdir.

Danslar içerisinde en büyüleyici olanlardan Arjantin Tango normal tangoya göre daha samimi ve küçük ortamlarda hareket edilmesine elverişli figürler içermektedir. Dramatik ve melankolik havası ile dikkat çeken bu dans 1890’larda “tango criollo” veya “basit tango” olarak isimlendirilmiş ve 1929’da dünyada yaşanan ekonomik kriz ile eğlence sahnelerinden çekilmiştir. 1980’li yıllarda ise dünya çapında üne kavuşmuş, filmlere ve şarkılara konu olmuştur.

Arjantin tangoyu daha hızlı öğrenmek için yapılması gereken, pratik yapılmasıdır.
Tango dersi alan insanlar, haftanın belirli günü dans dersi alırken, onun dışında pratik gecelerine ve dans gecelerine katılırlar. Hareketleri devamlı tekrar etmek, en estetik şekilde yapmaya çalışmak gerekir.
Arjantin tango, farklı insanlarla yapılan bir dans türü olduğu için, farklı zamanlarda sıkça dans etmek gerekir. Bunun dışında çok zor diyemeyiz. Ama derslerin yanı sıra, pratiklere ve dans gecelerine gitmeyi, tüm öğrencilerimize öneriyoruz.

Nasıl Yapılır? – Heyecan Doruklarda!

Tango doğaçlamaya izin veren, dar alanlarda yapılabilen bir dans. Ancak öğrenmeniz için kursa gitmeniz gerekiyor.

Arjantin tango 1900’lü yıllarda başladıktan sonra, insanların dans etme şekillerine göre çeşitli stiller gelişmeye başlamıştır.

Bunlar o dönemin giyim ve dans tarzını, erkekli – kadınlı birbirlerine yakınlaşmayı da içeren sosyal yakınlaşmalarını da temsil eder. Bunlar şu şekilde gruplandırılır:
– Milonguero stil
– Kulüp stili
– Salon stili
– Nuevo tango stili
– Şov tango stili

Şov tango stili, adı üstünde başka insanlara izletmek için büyük hareketlerle yapılan dans stilidir.

Milonguero stil, iki kişinin tek bir aksta dışarıya hiç bir şey göstermeden dans ettikleri stildir. Dönem dönem bunlardan farklı ara stiller de olmuştur. Ama şu anda tango camiasında yapılan ana stiller bunlardır.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Tango zor olmayan danslar kategorisindedir. Bu nedenle öğrenme süresi kişinin kabiliyeti ve azmi ile doğru orantılıdır. Daha önce herhangi bir dans eğitimi aldıysanız daha çabuk öğrenebilirsiniz. Temel adımları yaklaşık 1 – 2 ayda kavrayacaksınız.

Ve Dans eğitmenleri sayesinde 2. dersten itibaren Arjantin Tango yapmaya başlayacaksınız!

Arjantin Tango Kurs Ücretleri

Ve Dans olarak size en iyi eğitimi sunarken ekonomik ücretlerle bütçenizi de koruyoruz. Tango kurs fiyatları aldığınız ders saatine göre değişir. Genel olarak haftada 2 gün teorik, bir gün de pratik eğitimlerle size uygun bir program belirliyoruz. Grup ve özel derslerimizden faydalanmanızı sağlıyoruz.

Yorum Ekle